Jak zwiększyć przepływ krwi do penisa?

Według National Institute of Diabetes and Digestive and Kidney Diseases około 30 milionów dorosłych mężczyzn w Stanach Zjednoczonych cierpi na zaburzenia erekcji, co sugeruje, że problemy z uzyskaniem i utrzymaniem erekcji są znacznie częstsze niż u wielu osób sobie sprawę, że myślą. Zdrowa erekcja i zdrowe życie seksualne to na ogół przepływ krwi. Kiedy krew może swobodnie przepływać do tkanki erekcji wewnątrz penisa, zakładając, że nie masz żadnych innych problemów zdrowotnych, łatwiej będzie Ci osiągnąć i utrzymać erekcję, gdy poczujesz podniecenie seksualne. Jednakże, gdy przepływ krwi jest ograniczony, czy to z powodu stanu zdrowia, złych nawyków, czy czegoś, co zjadłeś lub wypiłeś, trudniej będzie ci uzyskać erekcję. Jeśli przepływ krwi jest poważnie ograniczony, możesz w ogóle nie być w stanie uzyskać erekcji. Niezależnie od tego, czy martwisz się o swoją sprawność seksualną i chcesz podjąć działania, czy po prostu chcesz poprawić ogólny stan zdrowia, podjęcie kroków w celu poprawy przepływu krwi do penisa może mieć wielkie pozytywne dla Twojego życia seksualnego. Poniżej wyjaśniliśmy, jak zwiększyć przepływ krwi do penisa za pomocą kilku opartych na dowodach wskazówek, technik i nawyków, których możesz użyć. Staraliśmy się omówić wszystko, od prostych zmian, które możesz wprowadzić w codziennej rutynie i diecie, po leki na zaburzenia erekcji i nie tylko.

Daj pierwszeństwo pokarmom, które wspomagają przepływ krwi do penisa

Żywność, którą spożywasz, może mieć znaczący wpływ na krążenie krwi. Spożywanie zdrowego pożywienia bogatego w witaminy, minerały i niezbędne składniki odżywcze może poprawić czynność układu sercowo-naczyniowego i umożliwić swobodny przepływ krwi w całym ciele, w tym w naczyniach krwionośnych penisa. Z drugiej strony spożywanie pożywienia bogatego w niezdrowe tłuszcze, sól i inne składniki odżywcze może wpływać na ukrwienie i utrudniać uzyskanie i utrzymanie silnej erekcji.

Jeśli chcesz poprawić krążenie krwi w penisie, a także w innych częściach ciała, spróbuj włączyć do swojego pożywienia następujące pokarmy:

 • Cynamon. Uważa się, że cynamon poprawia zdrowie serca. W badaniu opublikowanym w 2021 roku naukowcy odkryli, że cynamon obniża ciśnienie krwi i poprawia profile lipidowe u osób z nadciśnieniem (wysokie ciśnienie krwi).
 • Czosnek. Uważa się, że czosnek poprawia krążenie krwi. W trzymiesięcznym badaniu z udziałem osób z chorobą wieńcową naukowcy odkryli, że spożywanie czosnku może poprawić funkcję śródbłonka. Jednak nie jest jeszcze jasne, czy spożywanie czosnku wiąże się z lepszym przepływem krwi w innych obszarach ciała lub silniejszymi erekcjami.
 • Ryby zawierające kwasy tłuszczowe omega-3. Ryby bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, takie jak łosoś, poprawiają przepływ krwi i są doskonałym źródłem białka. 
Chociaż dowody na ich korzyści dla ogólnego zdrowia serca nadal wymagają dalszych badań, wykazano, że kwasy tłuszczowe omega-3 mają szereg korzyści zdrowotnych, w tym obniżenie spoczynkowego ciśnienia krwi.
 • Cebula. Cebula jest bogata w przeciwutleniacze flawonoidowe, które mogą pomóc poszerzyć tętnice i poprawić zdrowie układu sercowo-naczyniowego. W badaniu z 2013 roku naukowcy odkryli, że regularne spożywanie ekstraktu z cebuli może być korzystne dla poprawy zdrowia serca u mężczyzn.
 • Owoce cytrusowe. Cytryny, pomarańcze, grejpfruty i inne owoce cytrusowe zawierają duże ilości flawonoidów, które są związane z lepszym przepływem krwi i zdrowym sercem. Grejpfrut i sok grejpfrutowy mają potencjał stężenie niektórych leków we krwi, w tym leków na zaburzenia erekcji, takich jak Sildenafil (generyczna Viagra) i inne inhibitory PDE5.
 • Gorąca czekolada. Podobnie jak cebula i owoce cytrusowe, czekolada z dużą zawartością kakao jest bogata we flawonoidy, które mogą poprawiać pracę serca. Ponieważ to kakao poprawia zdrowie serca (a nie mleko, cukier i inne składniki czekolady), staraj się wybierać czekoladę o zawartości kakao 70% lub więcej.
 • Warzywa bogate w azotany. Niektóre warzywa, takie jak sałata i szpinak, są bogate w azotany. Azotany są przekształcane w organizmie w tlenek azotu, ważny naturalny związek chemiczny wspierający optymalny przepływ krwi.
 • Orzechy. Niektóre orzechy, takie jak orzechy włoskie i migdały, są bogate w minerały, takie jak żelazo i magnez, które mogą poprawić przepływ krwi i zdrowie układu sercowo-naczyniowego. Są również pełne ważnych witamin, które mogą przyczynić się do dobrego ogólnego stanu zdrowia.
 • Ostra papryka. Czerwona ostra papryka, a dokładniej kapsaicyna zawarta w tych paprykach, wiąże się z poprawą przepływu krwi. Badania wykazały, że kapsaicynoidy mogą promować zdrowy przepływ krwi, częściowo poprzez stymulację uwalniania tlenku azotu.
 • Kurkuma. Podobnie jak czerwona papryka, kurkuma wiąże się ze zwiększonym przepływem krwi. W badaniu z 2017 r. dotyczącym kurkuminy, związku występującego w kurkumie, naukowcy odkryli, że regularne stosowanie znacznie poprawia przepływ krwi.

Oprócz zwrócenia uwagi na powyższe produkty spożywcze, które poprawiają przepływ krwi, ważne jest również unikanie pokarmów, które mogą uszkodzić układ sercowo-naczyniowy i zmniejszyć krążenie:

 • Sól. Pokarmy bogate w sól mogą zwiększać ilość sodu we krwi, co zwiększa ciśnienie krwi. Może to uszkodzić tętnice i wpłynąć na przepływ krwi do penisa, wpływając na zdolność do osiągnięcia i utrzymania erekcji podczas seksu. Spróbuj ograniczyć spożycie sodu do nie więcej niż 2300 miligramów dziennie, co jest maksymalną zalecaną ilością.
 • Cukier. Chociaż cukier nie wpływa bezpośrednio na ciśnienie krwi, tak jak sól, spożywanie zbyt dużej ilości cukru może zwiększyć ryzyko zachorowania na cukrzycę, zaburzenie, które może uszkodzić krążenie krwi i znacznie zwiększyć ryzyko zaburzeń erekcji.
 • Niezdrowe tłuszcze (tłuszcze trans). Tłuszcze trans są najgorszą formą tłuszczu w diecie, bez korzyści zdrowotnych i wielu negatywnych skutków dla układu sercowo-naczyniowego (zwłaszcza dla cholesterolu). Dlatego lepiej ich unikać na rzecz zdrowszych rodzajów tłuszczu.

Oprócz priorytetowego traktowania pokarmów i składników poprawiających erekcję, ważne jest również nawodnienie organizmu. Do 90% osocza krwi to woda, co oznacza, że przepływa najlepiej, gdy pijesz normalną ilość płynów nawilżających. Kiedy stajesz się odwodniony, dostępna jest mniejsza objętość krwi, która może przemieszczać się przez twoje ciało do mięśni, narządów i określonych tkanek. Jeśli jesteś bardzo aktywny fizycznie lub jest upalny dzień, musisz dostosować swój reżim picia do panujących warunków. Jeśli ćwiczysz na zewnątrz w słońcu, prawdopodobnie będziesz potrzebować więcej wody niż ktoś oglądający telewizję na kanapie w domu.

Inne sposoby na naturalne zwiększenie przepływu krwi do penisa

Oprócz zrównoważonego pożywienia istnieje kilka innych rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć przepływ krwi do penisa.

Utrzymuj prawidłową masę ciała

Chociaż nie jest konieczne zajmowanie się procentową zawartością tłuszczu w organizmie ani codzienne ważenie się, ważne jest utrzymanie prawidłowej wagi dla optymalnego krążenia, funkcji układu krążenia i sprawności seksualnej. Otyłość i zaburzenia erekcji są ze sobą ściśle powiązane, a mężczyźni z nadwagą lub otyłością są bardziej narażeni na problemy ze sprawnością seksualną. Chociaż otyłość nie jest bezpośrednią przyczyną zaburzeń erekcji, jest również ściśle związana z nadciśnieniem, cukrzycą i innymi problemami zdrowotnymi, które mogą zwiększać ryzyko zaburzeń erekcji. Wraz z otyłością pojawiają się problemy, które mogą wpływać na przepływ krwi i uniemożliwiać prawidłowe dotarcie krwi do penisa. Inne problemy związane z płcią są również związane z otyłością, takie jak ryzyko posiadania niższego niż średni poziomu testosteronu. Wszystkie te czynniki wskazują na znaczenie utrzymania prawidłowej masy ciała.

Ćwiczenia pomagają

Ćwiczenia to jeden z najskuteczniejszych sposobów na poprawę układu sercowo-naczyniowego i zwiększenie przepływu krwi, w tym do tkanki erekcji odpowiedzialnej za osiągnięcie i utrzymanie erekcji podczas seksu. Regularne ćwiczenia mogą obniżyć ciśnienie krwi, promować stały przepływ krwi i poprawić ogólny stan zdrowia. Dlatego ważne jest, aby regularnie ćwiczyć, nawet jeśli nie interesuje Cię sprawność seksualna. W przeglądzie naukowym z 2018 r. naukowcy stwierdzili, że trening oporowy, taki jak podnoszenie ciężarów i gimnastyka lub trening wytrzymałościowy skutecznie obniżają podstawowe ciśnienie krwi. Ćwiczenia w dowolnej formie to po prostu świetny sposób na poprawę krążenia krwi w organizmie.

Ogranicz spożycie alkoholu i nikotyny

Alkohol może mieć poważny negatywny wpływ na prawie każdy aspekt twojego zdrowia seksualnego jako mężczyzny, od przepływu krwi do penisa po podniecenie seksualne. Podobnie nikotyna, czy to wdychana przez papierosy, czy waporyzator, może wpływać na zdrowie naczyń i wpływać na siłę seksualną. Najpierw spójrzmy na nikotynę. Bez względu na to, jak wdychasz nikotynę, będzie ona miała kilka negatywnych skutków, gdy dostanie się do organizmu. Twoje serce zaczyna bić szybciej, ciśnienie krwi zaczyna rosnąć, a tętnice kontrolujące przepływ krwi w całym ciele zaczynają się zwężać. Efektem końcowym jest zmniejszenie zdolności serca do wydajnego pompowania krwi, zmniejszając krążenie krwi w całym ciele, w tym przepływ krwi do tkanki erekcji. Krótko mówiąc, nikotyna nie jest dobrym wyborem dla optymalnego przepływu krwi i sprawności seksualnej. Podobnie alkohol, choć nie zawsze bezpośrednio ogranicza przepływ krwi, może wpływać na sprawność seksualną. W badaniu z 2007 roku duże spożycie alkoholu było ściśle powiązane z szeregiem męskich dysfunkcji seksualnych, w tym z zaburzeniami erekcji.

Unikaj stresu

Kiedy zaczynasz odczuwać stres, organizm aktywuje współczulny układ nerwowy, co prowadzi do wzrostu poziomu hormonów, takich jak epinefryna, noradrenalina i kortyzol. Te hormony stresu powodują zwężenie naczyń krwionośnych, zwiększając poziom ciśnienia krwi i zmniejszając przepływ krwi w całym ciele. Podobnie jak nikotyna i niektóre pokarmy, stres może mieć działanie zwężające naczynia krwionośne, co oznacza, że zmniejsza przepływ krwi. Może to prowadzić do różnych problemów, w tym zaburzeń erekcji. W rzeczywistości stres jest znaną przyczyną zaburzeń erekcji i innych problemów ze zdrowiem seksualnym u mężczyzn. Chociaż pewnego stresu nie da się uniknąć, zmniejszenie średniego poziomu stresu może być prostym i skutecznym sposobem promowania zdrowego przepływu krwi do penisa i poprawy sprawności seksualnej.

Rozważ zastosowanie leków na zaburzenia erekcji

Inhibitory fosfodiesterazy-5 lub inhibitory PDE5 to leki zwiększające przepływ krwi do penisa poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych. Może to ułatwić rozwój erekcji w odpowiedzi na stymulację seksualną, poprawiając w ten sposób sprawność seksualną. Obecnie kilka inhibitorów PDE5 stosuje się w celu poprawy przepływu krwi i erekcji i są one dostępne bez recepty:

 • Sildenafil. Aktywny składnik Viagry, Sildenafil, zapewnia ulgę w zaburzeniach erekcji przez około cztery godziny na dawkę i jest zwykle przyjmowany 60 minut przed seksem. Istnieją jednak formularze, które działają nawet przez 15 minut.
 • Tadalafil. Aktywny składnik Cialis, Tadalafil, jest długotrwałym lekiem, który może zapewnić ulgę w zaburzeniach erekcji do 36 godzin na dawkę. Zamów online bez recepty w zaciszu własnego domu.
 • Vardenafil. Aktywny składnik Levitry, Vardenafil, zwykle działa nieco dłużej niż Viagra i jest również stosowany 60 minut przed seksem. Czas trwania efektu wynosi około 5-8 godzin. Zamawiaj za pomocą kilku kliknięć, nie wychodząc z domu, online.

Leki te są specjalnie stosowane w leczeniu zaburzeń erekcji, co czyni je opcją terapeutyczną wartą rozważenia, jeśli nie odczuwasz poprawy przepływu krwi poprzez ćwiczenia, zmianę pożywienia, utrzymanie prawidłowej wagi i unikanie niezdrowych nawyków. Większość leków na zaburzenia erekcji można stosować przed aktywnością seksualną, co pozwala uzyskać ulgę w zaburzeniach erekcji dokładnie wtedy, gdy jej potrzebujesz. Oferujemy szeroką gamę leków na zaburzenia erekcji, które można uzyskać w zaciszu własnego domu, szybko i łatwo online.

Jak zwiększyć przepływ krwi do penisa? Wniosek

Co zatem pomaga w przepływie krwi? Najlepszym podejściem jest stosowanie szeregu nawyków, od utrzymywania zdrowego pożywienia po częste ćwiczenia i ograniczanie spożycia alkoholu, aby zapewnić sprawną pracę serca i swobodny przepływ krwi w całym organizmie. Kiedy same nawyki nie wystarczą, możesz również zastosować leki na zaburzenia erekcji, aby pobudzić napływ krwi do penisa i ułatwić osiągnięcie i utrzymanie erekcji. Jeśli nie jesteś pewien, jak zwiększyć przepływ krwi do penisa lub po prostu potrzebujesz pomocy na początek, przeczytaj nasz blog i zamów pakiet próbny. Z naszego przewodnika po najczęstszych formach leczenia zaburzeń erekcji dowiesz się również więcej o możliwościach poprawy słabego ukrwienia penisa.